VERSACE

MARKA HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN

VERSACE

Hem Versace hem de Rosenthal markaları mükemmellik ve yüksek kalite ile eş anlamlı olarak tanınır. Rosenthal, gelenek ve yeniliği birleştiren gücüyle, Versace ise kendi ünlü çekici ve lüks stili ile uluslararası bir üne sahiptir. Birlikte zarif, incelikli ve heyecan verici sofra takımları ve hediye koleksiyonları geliştirdiler. Bu koleksiyonları yaratan ilham, farklı tarihî dönemlerden ve kültürlerden beslenerek gelmiştir. Bu nedenle, moda evinin kendine has bir barok simge haline getirdiği ünlü Versace desenlerinin koleksiyonlarda varolan, egzotik ve karmaşık görüntüsünü yansıtan parçalar eşsizdir . Versace ve Rosenthal’in, efsanelerle dolu/yüklü semboller ve antik göndermelerle sihirli bir şekilde farklı çeşitli imgesel hikayeler ile süslenmiş sofra takımları sizi keyifli bahçeler arasında dolaştırarak gizli bir hazineye daldırır. Bu en lüks hayal dünyalarını yaratmak için Versace, Rosenthal'ın en kaliteli porselen, kristal ve çatal bıçak takımlarını kullanmıştır. Versace, geleneksel ile ultra moderni bir araya getirmesi, zamansız ama tamamen çağdaş tasarımlara ulaşma becerisi ile ünlüdür ve Rosenthal ile yaptığı çalışma, bu eşsiz estetiği mükemmel bir biçimde tasvir etmektedir.

 

 


PORSELEN VE MODA: ROSENTHAL VERSACE İLE BULUŞUYOR


Milanlı moda evi Versace ile işbirliği 1992 yılında Gianni Versace yönetiminde başladı. Kendisi Versacenin yaşam tarzı fikrini gerçekleştirme amacına sahipti ve Rosenthal'da mükemmel bir ortak buldu. Tasarımcı, “ Versace, bir yaşam tarzı ve onu seçenler için her şeyi kapsayan bir seçim olmalı” dedi. Gianni Versace'nin asıl vizyonu şuanda kreatif direktör kız kardeşi Donatella Versacenin elinde olan Rosenthal meets Versace tasarımında bulunabilir. O sadece Versace ailesinin moda çizgisini geliştirmekle kalmadı, Rosenthal meets Versacenin eşsiz dekor ve motiflerini 21. Yüzyılda bile çağdaş ve çekici kıldı.

 

 

 


ŞİRKET PROFİLİ

1978 yılında Milano'da kurulan Gianni Versace SpA, önde gelen uluslararası moda tasarım evleri ve dünya çapında İtalyan lüksünün sembolüdür. Birbirinden farklı Medusa logosu taşıyan haute couture, prèt-à-porter, aksesuarlar, mücevherat, saat, gözlük, koku ve ev eşyaları da dâhil olmak üzere moda ve yaşam tarzı ürünleri tasarlar, üretir, dağıtır ve perakende satış yapar.

Versace Group, ürünlerini dünya çapında 200'den fazla butik ve 1500'den fazla toptancısı olan dünya çapında bir D.O.S ağı üzerinden dağıtmaktadır.

Donatella Versace, 1997'den beri Versace sanat yönetmenliği yapmıştır ve markayı 21. yüzyıla taşımıştır. Bugün Versace, güçlü ve korkusuz tasarımlarıyla mirasını temsil ederken, Versace'nin çağdaş kültürdeki konumunu güçlendirmeye devam eden yeni bir küresel kitleye hitap ediyor.

2000 yılında Gianni Versace Spa, lüks bir ürün şirketi tarafından markalaştırılan ilk otel projesi Palazzo Versace'yi açtı. Burada turistlere ve gezginlere Versace yaşam tarzını yaşayarak deneyimleme fırsatı sunuluyor.
Dubai'de inşa edilen ikinci Palazzo Versace 2015'te açıldı. Üçüncü Palazzo Versace, Macau, Çin'de inşa edilecek.
Şubat 2014'te Gianni Versace SpA şirketin gelişimin sürecindeki bir sonraki aşamaya katılması için Blackstone ile anlaşma yaptığını duyurdu. Blackstone şirketin %20 hissesine sahipken, şirketin kalbi Versace ailesinin elinde; Bayan Allegra Versace Beck, Bayan Donatella Versace ve Bay Santo Versace şirkette önemli rollerde bulunuyor. Donatella Versace yönetim kurulu başkan yardımcısı ve sanat yönetmenliği gibi iki önemli rolü elinde tutuyor.

Mayıs 2016'da Versace Group, CEO Jonathan Akeroyd'u CEO'su ve şirketin yönetim kurulu üyesi olarak görevlendirdi.

 

Göster:
Sırala: