SAMBONET

MARKA HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN

 

 

Giuseppe Sambonet, Vercelli'den gelen bir asilzadenin oğlu olarak 1856 yılında güzel sanatlardan mezun oldu. 20. yüzyılın başında, Cenevre Düşesi ve Torino Kontu da dâhil olmak üzere birçok asil ailenin kuyum işlerini resmi olarak devraldı

,

 

 


 

1932 yılında Sambonet, İtalya'da hem gümüş hem de galvanik çatal bıçak takımı imalatı yapan bir endüstriyel üretim tesisi kuran ilk şirket oldu.

 

 


 

1938'de paslanmaz çelik sofra takımları üretimi için yenilikçi bir geliştirme sürecine girildi ve gümüş kaplama çelik üretim tekniği geliştirdi.

 

 


 

1947'de kendi teknolojisini kullanarak paslanmaz çelik, çatal ve bıçaklar üretmeye başladı.

 

 


1956 yılında Sambonet, uluslararası bir platformda seçilerek, Kahire Hilton Oteli’nin bugün halen koleksiyonu içinde yer alan gümüş çanak/kâse serisi ile gümüş aksesuar tedarikçisi oldu ve uluslararası pazarı fethetti. Bu, şirketin birinci sınıf otel ve restoran zincirlerinin resmi tedarikçisi olma geleneğinin başlangıcı oldu. 60'lı yıllardan başlayarak, büyük tasarımcılar şirket bünyesine katıldı ve tasarım/yaratım odaklı güçlü ve popüler koleksiyonlar yaratıldı.

 

 


 

Son olarak, 1932'den beri üretilen Gio Ponti flatware serisinden özel olarak bahsedilmelidir.

1997'de Sambonet, Paderno grubuna dahil oldu ve Paderno 2009'da Alman porseleninin prestijli markası olan Rosenthal'ı satın aldı.

 

 


 

2013 yılında Bavyera’lı Arzberg ve 2015 yılında "Made in France" porselendeki zarafet ve geleneğin simgesi Ercuis & Raynaud'un satın alımları, sunulan ürün yelpazesinin ne kadar büyük olduğunu göstermektedir. Merkezi Orfengo şehrinde bulunan Sambonet Paderno Industrie S.p.A., artık hem perakende hem de Ho.Re.Ca. sektörüne (Hotel, Restaurant ve Café) yönelik yüksek kaliteli ve seçkin tasarımlı sofra takımları ve mutfak eşyaları üretiminde lider konumdadır.

 

 

Göster:
Sırala: